Työryhmien jäsenet 2020

Työryhmien kuvaukset ja työohjelma 2020

Etunimi Sukunimi Yritys Paikkakunta

Asumisen opetus -työryhmä

Puheenjohtaja Jaana Kvist, koordinaattorit Satu Lindén ja Laura Hyvönen

Titta Granberg Isännöinti Granberg Oy Turku
Jarkko Hukkanen Inno Isännöinti Oy Helsinki
Jaana Karppinen Lakea Oy Vaasa
Yvonne Koski Tapiolan Lämpö Oy Espoo
Vesa Kujanpää Kiinteistöperhe Oy Tampere
Liisa Matilainen Talokompassi Oy Helsinki
Jaana Pallaskari SATO Oyj Helsinki
Pippa Poussu P. Poussu Oy Iisalmi
Anne Pulkkinen Keravan Isännöinti Oy Kerava
Anna-Leena Tolonen Realia Management Oy helsinki
Tarja Tupala Isännöintiverkko Oy Kirkkonummi
Marjut Wellinf Realia Isännöinti Oy Espoo
Helena Viiala Espoon Helvi oy Espoo

Isännöinnin eettiset ohjeet -työryhmä

Puheenjohtaja Tiia Granberg, koordinaattorit Laura Lithenius ja Aki Salo

Jari Behm TA-Asumisoikeus Oy Espoo
Risto Heikkilä Keravan Kiinteistöpalvelu Oy Kerava
Lauri Hellstedt Skipa Kiinteistöpalvelut Oy Espoo
Janne Kuusisto Kiinteistökehitys Kuusisto Oy Rauma
Petteri Lötjönen ISTO Etelä-Suomi Oy Järvenpää
Olli Paavonsalo Arenna Oy Helsinki
Anne Pakkanen Kiinteistöjuridia Oy Tampere
Pamela Pilvinen Isännöinhti Kartio Oy Akaa
Kari Rossi Osrok Oy Helsinki
Esko Sivula Pamis Tampere

Isännöinnin imago -työryhmä

Puheenjohtaja Tarja Korhonen, koordinaattorit Marianne Falck-Hvilstafeldt ja Jamilla Heiskanen

Marja-Leena Arhima-Oinonen Tapiolan Lämpö Oy Espoo
Toni Finell Helsingin Seudun Isännöitsijät Oy Helsinki
Johannes Halmevuo Aavatalo Oy Helsinki
Veera Hannula Talohallinta Management Oy Kouvola
Eija Honkanen-Taipale Saudit Oy Espoo
Tellervo Korpelin Isännöintipartnerit Oy Kerava
Eeva-Marja Kyngäs Isännöinti- ja Lomapalvelut SK Oy Kittilä
Erkki Lappi REIM Helsinki Oy Helsinki
Iiro Lipo JIP Isännöinti Oy Joensuu
Lasse Melkko 2M Isännöinti Oy Espoo
Miia Mettälä Pähkinähoito Oy Vantaa
Pasi Oldén Pirkanmaan Ammatti-Isännöinti Oy Tampere
Makkonen Pepe ISTO Etelä-Suomi Oy Keski-Uusimaa
Aleksi Puisto Awisto Oy Helsinki
Katja Reini Isännöinti-Saarto Oy Turku
Mikko Saarinen Heka Länsi Oy Helsinki
Maarit Sammalisto Pääkaupunkiseudun MP-Isännöinti Oy Helsinki
Riitta Uotila Helsingin Toimitilat Oy Helsinki

Isännöintialan hyvinvointi ja HR -työryhmä

Puheenjohtaja Ari Perälä, koordinaattorit Reetta Yrttimaa ja Inka Kovanen

Sami Asujamaa 10+ Isännöinti Oy Helsinki
Sanna Caspar REIM Lohja Lohja
Maria Haukemaa Taloasema Averia Isännöinti Oy Lohja
Paula Heikkilä Keravan Kiinteistöpalvelu Oy Kerava
Pasi Mäkinen TD-Isännöinti Helsinki
Susanna Neva Isännöintikeskus Hohtotalo Oy Tampere
Jari Nieminen Isännöintiverkko/ Braleva Kiinteistöpalvelut Oy Espoo
Jari Pälvi Pirkanmaan Laatuisännöinti Oy Tampere
Jonna Rantala Isännöintipalvelu Järvinen Oy Tampere
Ari Sahamies LIT Oy Lahti
Antti Saukko TVP Isännöinti Oy Helsinki
Sanna Savolainen MTR-Isännöinti Oy Helsinki
Miia Siukkola Realia Isännöinti Oy Helsinki
Antti Syrjälä Asuma Isännöinti / Hakunilan Huolto Oy Vantaa
Taavi Tonttila Isännöinti ILO Oy Hyvinkää
Pyry Verainen Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy Helsinki
Mikko Vuori Turun Isännöintikeskus Oy Turku

Jäsenten tiedontarpeet -työryhmä

Puheenjohtaja Saija Hellgren, koordinaattorit Anne Murtomäki, Minna Kivinen, Hilla Ronkainen ja Kirsi Salo

Irina Havinmaa Realia Isännöinti Oy Helsinki
Anu Heimala Jyväskylän Yrityskonsultit Isännöinti Oy Jyväskylä
Pia Koro Helsingin KH-Isännöinti Oy Helsinki
Anne Lummikko Tampereen KV-Isännöinti Oy Tampere
Pekka Paukkonen KOy Auroranlinna Helsinki
Nukki Rami Myyrmäen Huolto Oy Vantaa
Annaleena Rytkönen Pohjois-Hämeen Isännöinti Oy Virrat
Ilpo Silvennoinen EK Isännöinti Oy Lappeenranta
Janne Sinisalo Suomen Tekninen Isännöinti Oy Helsinki
Jarno Tuokko Siltamäen Huolto Oy Helsinki
Jari Viirre PKI Isännöinti Oy Helsinki

Kotitalo-media -työryhmä

Puheenjohtaja Riku Pönkänen, koordinaattorit Päivi Maaniitty ja Maria Mäkinen

Carita Dahlberg Realia Management Oy Helsinki
Susanna Järvi Optimi-Isännöinti Oy Pori
Kaisa Koskelin Lännen Kiinteistöpalvelu Tampere
Pirjo Kulmakorpi Realia Isännöinti Oy Seinäjoki
Ari Laaksonen Loimaan Isännöinti Oy Loimaa
Katja Pesonen Asunto Maisteri Oy Vantaa
Pia Rauvanto Isännöinti Taimi Oy Porvoo
Hannu Suominen Suikkilan Lämpö Oy Turku

Vuokratalojen jäsenyyden kehittäminen -työryhmä

Puheenjohtaja Juha Niskanen, koordinaattorit Piia Kunnas ja Mia Koro-Kanerva

Heli Hulkko Espoon Asunnot Oy Espoo
Kirsi Ikonen Helsingin kaupungin asunnot Oy Helsinki
Marjut Joensuu Nurmijärven Kodit Oy Nurmijärvi
Minna Kelola Tampereen Vuokra-asunnot Oy Tampere
Sami Kuivalainen Touko Voutilaisen koulusäätiö sr Helsinki
Jouni Ottosson Naantalin Vuokratalot Oy Naantali
Saimi Pakkala MTR-isännöinti Oy Vantaa
Tatu Rasia Kiinteitö Oy Auroranlinna Helsinki
Maria Rossi Osrok Oy Helsinki
Petri Salokanto Tampereen Vuokratalosäätiö sr Tampere
Satu Tanner Koy M2-Kodit Tampere
Birgitta Vesa-Lehtinen Asuma Isännöinti / Hakunilan Huolto Oy Vantaa
Päivi Yppärilä OP Koti Pohjanmaa Oy Oulainen