Pirkanmaan Isännöitsijät ry

Pirkanmaan Isännöitsijät ry on Isännöintiliiton jäsenyhdistys. Olemme maamme toiseksi suurin paikallinen isännöitsijäyhdistys. Olemme päätoimisten isännöitsijöiden alueellinen järjestö, joka on perustettu vuonna 1986. Yhdistykseemme kuuluu pitkälti toistasataa ammatti-isännöitsijää. Toimialueemme on koko Pirkanmaa ja yhdistyksemme kotipaikka on Tampere.

Yhteystiedot

Pirkanmaan Isännöitsijät ry
c/o puheenjohtaja Riku Pönkänen,
Kartanon Isännöintipalvelut Oy
Juvankatu 10, 33710 TAMPERE
puh. 010 424 2980
riku.ponkanen (a) kartanonip.fi

Hallitus

Susanna Neva (sihteeri)
Isännöintikeskus Hohtotalo Oy
Koivikkomäenkatu 2, 33870 Tampere
puh 040 938 1110
susanna.neva (a) hohtotalo.fi

Tarja Etelämäki (rahastonhoitaja)
Pirkanmaan Ammatti-Isännöinti Oy
Takojankatu 15 B, 33540 Tampere
puh. 044 047 5000
tarja.etelamaki (a) pamisoy.fi

Tero Jarmas (varapuheenjohtaja, messuasiat)
Tampereen Ammatti-Isännöitsijät Oy
Ilmarinkatu 35, 33500 Tampere
puh. 0207 346 107
tero.jarmas (a) tamis.fi

Kai Majaniemi (kannatusjäsenvastaava)
Realia Isännöinti Oy
Pyhäjärvenkatu 5 A, 0. krs, 33200 Tampere
puh. 040 701 5724
kai.majaniemi (a) realia.fi

Timo Antila (koulutusvastaava)
Kiinteistöperhe Oy
Riihitie 1 A 11, 33800 TAMPERE
puh 040 729 6250, timo.antila (a) kiinteistoperhe.fi

Anne Lummikko
Tampereen KV-Isännöinti Oy
Takojankatu 1c, 33540 Tampere
puh 050-301 0531
anne.lummikko (a) kv-isannointi.net

Pirkanmaan Isännöitsijät ry:

  • tiedottaa alan asioista
  • kouluttaa jäsenistöään (mm. kuukausittain koulutus- tai muu infotilaisuus, seminaarit, yrityskäynnit).
  • tarjoaa palveluja ja etuja jäsenistölle.
  • valvoo ammattikuntansa ja samalla sen asiakkaiden etuja pitämällä yhteyttä viranomaisiin ja muihin sidosryhmiinsä, ja tekee koulutus- ym. yhteistyötä kiinteistöalan muiden järjestöjen kanssa (mm. Kiinteistöliitto Pirkanmaa).
  • markkinoi ammattiosaamisen tärkeyttä suurelle yleisölle (mm. ASTA-messut ja erilaiet muut yleisötapahtumat).
  • luo ja ylläpitää yhteistyöverkostoa alan eri järjestöjen ja yrittäjien (erityisesti kannatusjäsentensä) kanssa tavoitteena jakaa ajankohtaista tietoa ja vaikuttaa myönteisesti luotettavien ja asiantuntevien palvelujen saatavuuteen alueellaan.
  • pitää yhteyttä isännöinti- ja kiinteistönhallintoalan ammattilaisia kouluttaviin oppilaitoksiin ja osallistuu alan ammatilliseen kehittämiseen.
  • pitää yhteyttä tiedostusvälineisiin ja toimii alansa asiantuntijana alueellaan.
  • toimii aktiivisesti Isännöintiliiton hallinnossa ja osallistuu sen tavoitteiden toteuttamiseen

Liity jäseneksi

Yhdistykseen liittymiseksi tulee täyttää jäsenhakemus. Jäseneksi voi liittyä isännöitsijä, joka on toiminut alalla nuhteettomasti vähintään kuusi kuukautta.

Yhdistyksen jäsenhakemus

Tapahtumat

Isännöintiliiton tapahtumakalenteri

Kannatusjäsenet

Toimiala ja yritys Katuosoite Postiosoite Puhelinnumero Sähköposti Yhteyshenkilö

Asianajopalvelut

Asianajotoimisto Tempo Hämeenkatu 15 B 5 33100 Tampere jarkko.lehtokannas@tempolaw.fi´ Jarkko Lehtokannas
Asianajotoimisto Roihu Oy Hatanpään valtatie 13 33100 Tampere +358 40 728 4634 johanna.renkola@roihulaw.fi Johanna Renkola
Asianajotoimisto Veneskoski Oy Tuomiokirkonkatu 34A1 33100 Tampere 03-2132903 kimmo.lahtinen@veneskoski.com Kimmo Lahtinen

Kattopäällysteet

Hämeen Kate Oy Perkkoonkatu 5 33850 Tampere 0400-625960 jani@hameenkate.fi Jani Sundstedt
Easy Yhtiöt Oy Osuusmyllynkatu 5 D 33700 Tampere 0207689890 Juha.louhesto@puhdistus.fi Juha Louhesto
Seal It! Pirkanmaan Pintatiivistys Oy Ratinankuja 2 33100 Tampere 040-5931 255 tomi@pintatiivistys.fi Tomi Korpela
Tammerbitumi Oy Tulotie 2 33470 Ylöjärvi 03-347 3400 tammerbitumi@tammerbitumi.fi Timo Ahomäki
Tampereen Katehuolto Oy Vehnämyllynkatu 33 33560 Tampere 03-363 5233 office@katehuolto.fi
Hämeen Kattokeskus Oy Koivistontie 1 33960 Pirkkala 040-557 7698 jukka.kellokoski@kattokeskus.fi Jukka Kellokoski
Tamkate Oy Federleynkatu 1 A 3 33400 Tampere 044-322 8636 Kimmo Lahtinen

Kiinteistönhuolto ja siivous

Pirkan Talohuolto Pikkukorventie 16 37101 Nokia 050-387 5087 kai.hintz@pirkantalohuolto.fi Kai Hintz
HH-kiinteistöpalvelut Oy Kanjoninkatu 4 33720 Tampere 0103950300 petri.alvinen@hhkp.fi Petri Alvinen
Lännen Kiinteistöpalvelu Oy Kokkolankatu 4 33300 Tampere 03-3142 3400 harri.jarvenpaa@lkpalvelu.fi Harri Järvenpää
Voutilainen Kiinteistöpalvelu Oy Sarvijaakonkatu 23 33540 Tampere 040-563 3009 kari.hokkanen@voutilainen-palvelut.fi Kari Hokkanen
Iss palvelut Oy Biokatu 12 33720 Tampere Satu.Alestalo@fi.issworld.com Satu Alestalo

Graffittien poisto

HP-Pesu Oy Vanha Turuntie 34 10420 Pohjankuru 040-1576672 dennis@hp-pesu.fi Dennis Fallenius

Korjausrakentaminen ja muu rakennustyö

Hämeen Laaturemontti Oy Jasperintie 273 33960 Pirkkala 040-559 9003 timo.kautto@laaturemontti.fi Timo Kautto
TIM-Rakennus Oy Työväentalontie 3 A 4 33470 Ylöjärvi 040-777 2511 mikael.timrakennus@arkta.fi Mikael Udelius
Jatke Oy Haarlankatu 1 E 33200 Tampere 207154350 ari.mielty@jatke.fi Ari Mielty
Remonttitalo Oy Kässälänkatu 18 33560 Tampere 03-356 0200 markku.koskinen@remonttitalo.com Markku Koskinen
Pirkanmaan Mestari-Rakentajat Oy Takojankatu 2 33560 Tampere 104394462 kosti.rasinaho@pmr.fi Kosti Rasinaho
Ekovilla Eristepalvelu Vikinraitti 6 33880 Lempäälä 040-964 6240 tampere@ekorakennuspalvelu.fi Heikki Ervasti
Vahinko Werker Oy Haiharankatu 13 33710 Tampere 040-532 7700 kai.tamminen@werker.fi Kai Tamminen
Ahdesalo Oy/ Suomen Talotaikurit Oy Raitatie 4 30420 Forssa 0400-795165 posti@talotaikuri.fi Jouko Ahdesalo
JM-Katos Oy Tuomiokirkonkatu 34 B 30 33100 Tampere 0400-630 690 jm@jm-katos.fi Jouko Mäkinen
Rototec Oy Lasikaari 18 33960 Pirkkala 207597120 hannu.matikainen@rototec.fi Hannu Matikainen
Särkänlaita Oy HOLVASTINTIE 6 36240 KANGASALA 040-8335000 asiakaspalvelu(at)sarkanlaita.com Anna Rajala
Coor Service Management Oy Tekniikkatie 4 B 02150 Espoo 050-3850361 kalle.solhberg@coor.com Kalle Sohlberg

Lasiliikkeet, ikkunat ja parvekelasit

Pirkkalan Alumiini ja Lasi Oy Vaitintie 2 33960 Pirkkala 03-369 9013 alumiinijalasi@netti.fi Pasi Palmroos
Pispalasi Oy Käyräkuja 30 33430 Vuorentausta 105254300 pispalasi@saunalahti.fi

Lukkoliikkeet

Ajan Lukko Oy Tammelanpuistokatu 29 33500 Tampere ari.karjalainen@ajanlukko.fi Ari Karjalainen
Iloq Oy Elektroniikkatie 11 90590 Oulu pauli.pukari@iloq.com Pauli Pukari

LVI-liikkeet ja LVIS-urakointi

Hämeen Ilmastointihuollot Ky Taitajankuja 3 33960 Pirkkala 03-368 0941 ilmastointihuollot@luukku.com Harri Heikkinen
Danfoss LPM Teollisuustie 15, PL 19 79100 Leppävirta 040-309 2200 kim.niemela@danfoss.com Kim Niemelä
Näsin Vesijohtoliike Oy Lakalaivankatu 3 33840 Tampere 03-380 5400 petri.nykanen@nasinvjl.fi Petri Nykänen
Vexve Oy/Vesiverto Pajakatu 11 38200 Vammala 0500-236 238 tapio.rask@vesiverto.fi Tapio Rask
Trison Oy Hautalankatu 20 33560 Tampere aki.rahunen@trison.fi Aki Rahunen
GreenHeat Urakointi / Pirkanmaan Porakaivo Oy Turkkirata 26 33960 Pirkkala 040-591 3365 tuija.hoikkala@greenheat.fi Tuija Hoikkala
Aro Systems Oy Kuokkamaantie 4 33800 Tampere 044-7626700 jyrki.anttila@arosystems.fi Jyrki Anttila
Sähköpeko Oy Hautalankatu 20 33560 TAMPERE 504340007 nina.forss-lehto@peko.fi Nina Forss-Lehto
Smart Heating Mikkolantie 4E 04620 Mäntsälä 504621299 pertti.nissila@smartheating.fi Pertti Nissilä

Paloturvallisuus ja -saneeraus, pelastussuunnitelmat, väestönsuojelu, hälytyslaitteet

Palomatic Oy Hämeenpuisto 39 33200 Tampere jouni.karvinen@palomatic.fi Jouni Karvinen
Vahinkosaneeraus Catatek Oy Näsilinnakatu 17 33210 Tampere 050-4037374 sami.palonen@vsc.fi Sami Palonen
Newix Mäntykatu 7 33200 Tampere 040-9381232 ari.neva@newix.fi Ari Neva

Pankit ja vakuutusmeklarit

Howden Finland Oy Aleksanterinkatu 21 A 33100 Tampere 03-2323301 ilkka.heikkila@howdengroup.com Ilkka Heikkilä

Piha- ja viheralueiden työt, puunkaadot

VRJ Länsi-Suomi Oy Laatoittajantie 3 36110 Kangasala 050-367 5185 henrik.bos@vrj.fi Inari Jansson

Rakennus- ja kiinteistötarvikkeet

Edustuskymppi Oy Nikkiläntie 34 37500 Lempäälä 0400-634198 kari.peltonen@edustuskymppi.fi Kari Peltonen
Lem-Kem Oy Vieterikatu 11 15700 Lahti 040-559 7836 jani.tuominen@lemkem.fi Jani Tuominen
Rautakesko Oy Viinikankatu 38 33800 Tampere 050-384 3598 juha.rasanen@kesko.fi Juha Räsänen

Rakentamisen asiantuntijapalvelut, energianhallinta, suunnittelu ja konsultointi, kuntotutkimukset, valvonta, huoltokirjat

AIR-IX Talotekniikka Oy PL 453 33101 Tampere 102414000 pekka.heikkila@airix.fi Pekka Heikkilä
HS-Tec Oy Nallekarhuntie 13 36100 Kangasala 0500-624807 ismo.silvan@hstec.fi Ismo Silvan
Insinööritoimisto LaRa Oy Pyhäjärvenkatu 5 D, Klingendahl 33200 Tampere 03-3138 7300 pentti.kaivonen@laraoy.com Pentti Kaivonen
Insinööritoimisto Pirkanmaan Rakennepiste Oy Insinöörinkatu 30 33720 Tampere 03-317 5611 etunimi.sukunimi@prpoy.fi Ilkka Huttunen
Suomen Asiantuntijapalvelut Oy Väinämöisenkatu 17 33540 Tampere 040-4116 317 jani.tuominen@satpa.fi Jani Tuominen
Suomen Talotekniikka Oy Vahantalundantie 27 34130 Ylinen 0400-735 449 risto.niemi@talotekniikka.fi Risto Niemi
Kiinteistöhallinta Knowtek Oy Insinöörinkatu 23 33720 Tampere 050-325 6656 ari.elorinne@knowtek.fi Ari Elorinne
Anticimex Oy Keisarinviitta 22, tila 3 33960 Pirkkala 0400 673413 matti.ahola@anticimex.fi Matti Ahola
TSS Group Oy Hatanpään valtatie 20 33100 Tampere 207863500 hannu.lopponen@tssgroup.fi Hannu Löppönen
Insinööritoimisto Vesitaito Oy Rantatie 27 33250 Tampere 207888161 heikki.virkkunen@vesitaito.fi Heikki Virkkunen

Siivouspalveluita

Grönlund Palvelut Oy Hatanpään valtatie 34 E 33100 Tampere 045-356 2890 tuulikki.koivisto@gronlundpalvelut.fi Tuulikki Koivisto
Aalto Clean Oy Sarvijaakonkatu 23 33540 Tampere 050-3704004 tuula.aalto@aaltoclean.fi Tuula Aalto

Talotekniset huoltopalvelut, sähköurakointi, automatiikka- ja sähkölaitehuolto

Automaatio-Center Oy Nyyrikintie 14 33540 Tampere 03-212 0001 simo.liimatainen@automaatiocenter.fi Simo Liimatainen
Epilän Sähkökone Oy Pispalan valtatie 139 33270 Tampere 03-347 4600 esk@esk-vs.com Pia Eloranta
Honkoliini Professional Oy Sarankulmankatu 25 33900 Tampere 03-225 4900 erkki@honkoliini.com Erkki Honkoliini
Piketa Oy PL 420 33101 Tampere 03-233 3200 piketa@piketa.fi Pirketta Honkoliini

Tilintarkastukset

Tilintarkastusammattilaiset Oy Pukinmäenaukio 4 00720 Helsinki 09-7521422 Susanna Ahola

Tuholaistorjunta

Anticimex Oy Keisarinviitta 22, tila 3 33960 Pirkkala 0400 673413 matti.ahola@anticimex.fi Matti Ahola

Vahinkosaneerauspalvelut

Vahinko Werker Oy Haiharankatu 13 33710 Tampere 040-532 7700 kai.tamminen@werker.fi Kai Tamminen

Vedenkäsittelypalvelut

Pirkanmaan Vedenkäsittely Oy Sellukatu 5 C 5 33400 Tampere 044-367 6623 hannu@pirkanmaanvedenkasittely.fi Hannu Haanpää

Kannatusjäsenen edut

Yrittäjä! Jos haluat tavoittaa säännöllisesti suuren joukon isännöintialan ammattilaisia Pirkanmaalta, liity kannatusjäseneksi.

Kannatusjäsenen edut, mm:

  • lähetämme jäsenkirjeiden ja sähköpostimme liitteinä yrityksesi mainos- ja tiedotusmateriaalia
  • halutessaanne lisäämme nettisivullemme oman sivustosi linkin
  • jäsenenä sinulle tarjoutuu mahdollisuus esitellä omia tuotteitasi ja palvelujasi isännöintsijöiden ydinryhmälle kuukausittain pidettävissä kokouksissamme
  • yrityksesi yhteystiedot laitamme sivustollemme

Lisätiedot: Kannatusjäsenvastaava Kai Majaniemi , puh.040 701 5724