Median yhteydenotot

Mia Koro-Kanerva
Mia Koro-Kanerva

Toimitusjohtaja

050 303 1615

mia.koro-kanerva@isannointiliitto.fi

Twitter: @korokanerva

Ann-Mari Sandholm
Ann-Mari Sandholm

Viestintä- ja koulutuspäällikkö

040 7601936

ann-mari.sandholm@isannointiliitto.fi

• Ulkoinen viestintä ja mediasuhteet
• Jäsentapahtumien ja -koulutusten suunnittelu
• Asumisen opetus -peli

Toivo Korhonen
Toivo Korhonen

Isännöintiliiton puheenjohtaja

050 362 8425

toivo.korhonen@jipisannointi.fi

Henkilökunta ja jäsenpalvelujen yhteystiedot

Lausuntopyynnöt
Lausuntopyynnöt

toimisto@isannointiliitto.fi

Jäsenpalvelu
Jäsenpalvelu

Palvelee jäsenasioissa (ti-pe klo 9-12)

09 2312 1750

toimisto@isannointiliitto.fi

Kotitalo-tilaukset
Kotitalo-tilaukset

Kotitalolehden tilaajapalvelu

09 2312 1751 (ti-pe klo 9-12)

tilaukset@kotitalolehti.fi

Taloyhtiöiden neuvontapalvelut
Taloyhtiöiden neuvontapalvelut

Emme tarjoa neuvontaa taloyhtiöiden asukkaille, osakkaille tai hallituksen jäsenille.

Laura Bliss
Laura Bliss

Talous- ja hallintojohtaja

laura.bliss@isannointiliitto.fi

• Isännöintiliiton talous
• Liittokokoukset ja Isännöintiliiton säännöt
• Hallituksen ja vaalivaliokunnan sihteeri

Marianne Falck-Hvilstafeldt
Marianne Falck-Hvilstafeldt

Johtaja

0400 608 920

marianne@isannointiliitto.fi

• Mediayksikön johtaja
• Toimitusjohtajan varahenkilö

Anne Mari Gündem
Anne Mari Gündem

Järjestökoordinaattori

040 7245132

annemari.gundem@isannointiliitto.fi

• Jäsenten asiakaspalvelu
• Jäsenyhdistysten tuki
• Jäsenrekisterin ylläpito

Anu Heimala
Anu Heimala

Myyntiasiantuntija

050 5182 456

anu.heimala@isannointiliitto.fi

• Jäsenmyynti, uusasiakashankinta
• Lisäpalvelutuotteiden myynti
• Jäsentuotekehitys

Laura Hyvönen
Laura Hyvönen

Markkinointipäällikkö

050 464 8265

laura.hyvonen@isannointiliitto.fi

• Isännöintiliiton brändi ja markkinointi
• Kotitalo-median markkinointi
• Digimarkkinoinnin yhteistyö

Johanna Kannas
Johanna Kannas

Kehityspäällikkö

045 860 8777

johanna.kannas@isannointiliitto.fi

• Digipalveluiden kehitys
• Sisäinen järjestelmäkehitys
• Isännöintimittari

Inka Kovanen
Inka Kovanen

Tapahtumatuottaja

050 476 1818

inka.kovanen@isannointiliitto.fi

• Isännöintipäivät
• Energiaseminaari
• Isännöintiliiton ja Kotitalon webinaarit

Piia Kunnas
Piia Kunnas

Jäsenviestintäpäällikkö

040 832 9903

piia.kunnas@isannointiliitto.fi

• Jäsenviestintä
• Isännöinti-lehden päätoimittaja
• Isännöintiliiton blogi

Liina Länsiluoto
Liina Länsiluoto

Vastuullisuuspäällikkö

040 835 4900

liina.lansiluoto@isannointiliitto.fi

• Vastuullisuusasiat
• Energia- ja ilmastoasiat
• KIRA-foorumi-yhteistyö

Päivi Maaniitty
Päivi Maaniitty

Kotitalo-median päätoimittaja

040 509 5565

paivi.maaniitty@kotitalolehti.fi

• Kotitalo-lehden tuotanto
• Kotitalo-median journalistinen sisältö

Anne Murtomäki
Anne Murtomäki

Jäsenpalvelupäällikkö

040 7311 531

anne.murtomaki@isannointiliitto.fi

• Mappi-jäsenpalvelu
• Asumisen tietopankki ja Viestiplussa-tiedotepalvelu
• Jäsenraati

Kiia Pakarinen
Kiia Pakarinen

Asiakaspalvelukoordinaattori

kiia.pakarinen@isannointiliitto.fi

• Kotitalon tilaajapalvelu
• Jäsentuotteiden tilaajapalvelu

Henrika Palin
Henrika Palin

Avainasiakaspäällikkö

050 355 9990

henrika.palin@isannointiliitto.fi

• Palveluverkosto ja kumppanuusyhteistyö
• Mediamyynti
• Näkyvyys tapahtumissa ja webinaareissa

Tuija Poikajärvi
Tuija Poikajärvi

Mediamyyjä

050 337 2748

tuija.poikajarvi@isannointiliitto.fi

• Kotitalo-lehden, Isännöinti-lehden ja kotitalolehti.fin mediamyynti
• Isännöintipäivien näyttelyn osastomyynti
• Mediatoimistoasiakkuudet

Olli Rekonen
Olli Rekonen

Tutkimuspäällikkö

040 744 3432

olli.rekonen@isannointiliitto.fi

• Tutkimukset ja raportointi
• Alaan liittyvä data, tilastot ja analyysit
• Toimialakatsaus

Sara Rintamo
Sara Rintamo

Lakiasiantuntija

sara.rintamo@isannointiliitto.fi

• Juridiset jäsensisällöt
• Lainsäädäntöhankkeet ja lausunnot
• Juridiikan jäsenkoulutukset

Aki Salo
Aki Salo

Asiakkuusjohtaja

044 0730 122

aki.salo@isannointiliitto.fi

• Yhteistyö ja tapahtumat -yksikön johtaja
• Kumppanuusyhteistyö
• Kotitalo-median tilausmyynti

Kirsi Salo
Kirsi Salo

Jäsenkokemuspäällikkö

050 582 4938

kirsi.salo@isannointiliitto.fi

• Jäsenkokemuksen kehittäminen
• Jäsenyhdistysten tuki
• Vaikuttaja-Areena

Piia Sandström
Piia Sandström

Kotitalo-median verkkotuottaja

0407208128

piia.sandstrom@kotitalolehti.fi

• Kotitalo-median verkkotuottaja

Meri Siippainen
Meri Siippainen

Viestinnän tuottaja

meri.siippainen@isannointiliitto.fi

• Jäsenviestinnän sisällöntuotanto
• Isännöintiliiton verkkosivujen päätoimittaja
• Isännöintiliiton palkinnot

Hilla Talvensaari
Hilla Talvensaari

Tapahtumatuottaja

hilla.talvensaari@isannointiliitto.fi

• Laki & järjestys -koulutusristeily
• Työ & talous -koulutuskiertue
• Isännöintiliiton kumppaniwebinaarit

Ira Tenhunen
Ira Tenhunen

Kehityspäällikkö

040 578 5640

ira.tenhunen@isannointiliitto.fi

• Alan digitalisaatio ja teknologiat
• Huoneistotietojärjestelmä
• Järjestelmä- ja HTJ-vaikuttaminen

Janne Tiitta
Janne Tiitta

Avainasiakaspäällikkö

050 520 7000

janne.tiitta@isannointiliitto.fi

• Palveluverkosto ja kumppanuusyhteistyö
• Mediamyynti
• Näkyvyys tapahtumissa ja webinaareissa

Riikka Vaaja
Riikka Vaaja

Yhteiskuntasuhdepäällikkö

044 3056027

riikka.vaaja@isannointiliitto.fi

• Yhteiskunnallinen vaikuttaminen
• EU-vaikuttaminen ja CEPI-yhteistyö
• Oppilaitosyhteistyö

Jenni Valkama
Jenni Valkama

Johtava lakiasiantuntija

jenni.valkama@isannointiliitto.fi

• Vaikuttaminen ja tutkimus -yksikön johtaja
• Lainsäädäntöhankkeet ja lausunnot
• Juridiikan jäsenkoulutukset ja -sisällöt

Reetta Yrttimaa
Reetta Yrttimaa

Kehitysjohtaja

044 548 5281

reetta.yrttimaa@isannointiliitto.fi

• Jäsenpalvelu- ja kehitysyksikön johtaja
• Jäsenpalveluiden kehitys
• Asiantuntijapalvelut

Mediakortti

Kotitalon ja Isännöinti-lehden mediakortti 2024

Postiosoite

Isännöintiliitto
PL 1370
00101 HELSINKI

Toimistomme sijaitsee Helsingissä osoitteessa Lapinlahdenkatu 1 C, 5. krs. Meillä ei ole vastaanottoa, joten sovithan käynnistäsi etukäteen.

Laskutustiedot

Löydät laskutustietomme ja -käytäntömme omalta sivultaan.